Produkt dnia
Jak dbać o biżuterię ZipFashion...?
Jak dbać o biżuterię ZipFashion...?

 

Zipowa biżuteria z pewnością doda Ci charakteru i niebanalnego stylu. Jednak aby cieszyła Cię swoim dobrym wyglądam, należy o nią odpowiednio dbać. Jak...? img_002.jpgJuż opowiadam.
 

Ale może na początku.

Z jakich materiałów wykonana jest biżuteria ZipFashion..?

Zipy wykonane są z najwyższej jakości zamków błyskawicznych. Uwierzcie, że bardzo długo szukałam tych odpowiednich. Po długim czasie prób i testów udało mi się je znaleźć i to w dodatku od polskiego producenta. Zamki błyskawiczne, których używam w większości wykonane są ze stopów metali, które zawierają w sobie niewielkie ilości niklu. Natomiast w całości pokryte są one specjalną warstwą, która cudownie je wybłyszcza, a dodatkowo sprawia, że  zamki nie powodują odczynów alergicznych.  Dodatkowo odpowiednio dobrane są elementy łączące, takie jak kółeczka, łańcuszki i zapięcia, które wykonane są ze stali chirurgicznej oraz metali antyalergicznych. Mimo, że wszystkie elementy są antyalergiczne, może się tak zdarzyć, że osoby o bardzo silnej alergii nie będą mogły cieszyć się Zipami na co dzień.
Do łączenia ze sobą poszczególnych elementów używam specjalistycznego kleju. Ale w ofercie ZipFashion są również modele szyte. Szyję je ręcznie specjalną przeźroczystą nicią monofilową.

 

A jak przechowywać Zipową biżuterię...?

Zipy należy przechowywać w odseparowaniu od innego rodzaju biżuterii. Nie, to zdecydowanie nie oznacza, że Zipy są niebezpieczne. Po prostu dzięki temu unikniemy sytuacji, w której np drobny delikatny łańcuszek zapląta się w ząbki Zipowej biżuterii. Dlatego dla wygody i bezpieczeństwa zalecam przechowywanie Zipów w dedykowanych pudełeczkach ZipFashion, w których biżuteria jest wysyłana - Zipy bardzo je lubią. Ale pamiętaj, że biżuteria nie powinna być przechowywana w otwartych pudełkach. Wtedy będzie narażona na osiadanie kurzu oraz na długotrwałe działanie promieni słonecznych, które mogą spowodować przebarwienia metalu. Sami przyznacie, że brzmi to lekko niefajnie. A przecież zależy nam na tym, aby Zipy pozostawały piękne przez dłuższy czas.

 

Jak nosić biżuterię ZipFashion...?

Zipy zdecydowanie kochają być noszone na co dzień i zdecydowanie jak najczęściej. Pamiętaj jednak, że należy zdjąć ją do snu - Zipy są wygodnickie i lubią wypoczywać w swoim pudełeczku.
Należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, lakierem do włosów, dezodorantami, kremami czy innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi aby uniknąć niepożądanych reakcji chemicznych. Zipy są piękne same w sobie i nie potrzebują żadnych dodatkowych zabiegów upiększających.
Biżuteria ZipFashion chętnie będzie towarzyszyła Ci przez cały dzień, również w tych mniej atrakcyjnych momentach jak np porządki. Zalecam jednak ostrożność przy wykonywaniu prac domowych i używaniu środków czystości oraz detergentów - Zipy za nimi nie przepadają.
Trzeba również pamiętać, że w większości modeli ZipFashion, poszczególne elementy są ze sobą klejone, a nie rzadko również później dodatkowo zszywane. Daje to poczucie większej trwałości, ale uniemożliwia całkowite zanurzenie w wodzie, odradzam zatem kąpiele w towarzystwie Zipów.
Nie powinny za bardzo ucierpieć, ale też nie ma co za bardzo ryzykować.


A co jeśli biżuteria się pobrudzi...?


img_0011.jpgZamki błyskawiczne wykonywane są z trwałych materiałów. W naszej garderobie występują bardzo często i bez obaw wrzucamy je do pralki. Natomiast w przypadku Zipowej biżuterii zdecydowanie nie zalecam jej prania. Jak już wspomniałam,  większość modeli jest szyta oraz dodatkowo klejona, sprawia to, że Zipy są bardziej trwałe, ale zarazem raczej uniemożliwia całkowite zanurzenie biżuterii w wodzie.
Biżuteria ZipFasion może być czyszczona z niewielkich zabrudzeń mokrą gąbeczką z niewielką ilością naturalnego mydła, nie należy jednak trzeć ich zbyt mocno. W przypadku zamoknięcia Zipów lub po ich czyszczeniu należy odłożyć biżuterię na papierowy ręcznik i pozostawić do całkowitego wysuszenia - Zipy sobie poradzą. Odradzam wrzucania do suszarki bębnowej, odkładania na kaloryfer, suszenia suszarką do włosów czy wkładania do piekarnika - ludzie mają różne pomysły, a ja tylko chciałam zaznaczyć, że zdecydowanie odradzam.
Niektóre modele Zipowej biż
uterii są impregnowane. W przypadku czyszczenia biżuterii można ponownie samodzielnie ją zaimpregnować. W tym celu jednak zalecam wybierać wysokiej jakości produkty do impregnacji tkanin. To ważne, ponieważ Zipy w kolorze białym mogą się przebarwić na żółto - a tego raczej nie chcemy. Należy również pamiętać, że impregnujemy jedynie suchą i czystą biżuterię.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, pisz śmiało.

W przypadku problemów z biżuterią ZipFashion zawsze służę pomocą i radą. Niech Twoje Zipy się dobrze noszą i dodają stylu każdej Twojej stylizacji.
 

ZipFashion
Joanna Wejda

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl