Zipowa biżuteria z pewnością doda Ci charakteru i niebanalnego stylu. Jednak aby cieszyła Cię swoim dobrym wyglądam, należy o nią odpowiednio dbać. Jak...? Już opowiadam.
 

Z czego wykonana jest biżuteria ZipFashion.
Biżuteria ZipFashion wykonana jest z wysokiej jakości zamków błyskawicznych polskiego producenta. Dodatkowo odpowiednio dobrane są elementy łączące, ozdobne i zapięcia, które wykonane ze stali szlachetnej oraz metali antyalergicznych. Zamki błyskawiczne, których używam w większości wykonane są ze stopów metali, które zawierają w sobie niewielkie ilości niklu. Natomiast w całości pokryte są one specjalną wybłyszczającą warstwą, która nie powoduje odczynów alergicznych. Może się jednak zdarzyć, że osoby o bardzo silnej alergii nie będą mogły cieszyć się Zipami na co dzień.

 

Przechowywanie Zipów.
Biżuterię należy przechowywać w odseparowaniu od innego rodzaju biżuterii. Zalecam przechowywanie jej w materiałowych woreczkach lub w dedykowanych pudełeczkach ZipFashion. Zipy nie powinny być przechowywane w otwartych pudełkach, gdyż biżuteria narażona będzie na osiadanie kurzu oraz na długotrwałe działanie promieni słonecznych, które mogą spowodować przebarwienia metalu.

 

Noszenie Zipowej biżuterii.
Zipy zdecydowanie kochają być noszone na co dzień, pamiętaj jednak, że należy zdjąć ją do snu.
Należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, lakierem do włosów, dezodorantami, kremami czy innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi aby uniknąć niepożądanych reakcji chemicznych. Zalecam również ostrożność przy wykonywaniu prac domowych i używaniu środków czystości oraz detergentów.
Trzeba również pamiętać, że w większości modeli ZipFashion, poszczególne elementy są ze sobą klejone a nie rzadko później dodatkowo zszywane. Daje to poczucie większej trwałości, ale uniemożliwia całkowite zanurzenie w wodzie, odradzam zatem kąpiele w towarzystwie Zipów.Czyszczenie Zipów.
Zamki błyskawiczne wykonywane są z trwałych materiałów, w naszej garderobie występują bardzo często i bez obaw wrzucamy je do pralki. Natomiast w przypadku Zipowej biżuterii zdecydowanie nie zalecam jej prania. Jak już wspomniałam powyżej,  większość modeli jest szyta oraz dodatkowo klejona, sprawia to, że Zipy są bardziej trwałe, ale zarazem uniemożliwia całkowite zanurzenie biżuterii w wodzie.
Biżuteria ZipFasion może być czyszczona z niewielkich zabrudzeń mokrą gąbeczką z niewielką ilością naturalnego mydła, nie należy jednak trzeć zbyt mocno. W przypadku zamoknięcia Zipów lub po ich czyszczeniu należy pozostawić rozłożyć biżuterię na papierowym ręczniku i pozostawić do całkowitego wysuszenia
Niektóre modele Zipowej biżuterii są impregnowane. W przypadku czyszczenia biżuterii można ponownie samodzielnie ją zaimpregnować. W tym celu zalecam wybierać wysokiej jakości produkty do impregnacji tkanin. Należy również pamiętać, że impregnujemy jedynie suchą i czysta biżuterię.

 

W przypadku problemów z biżuterią ZipFashion zawsze służę pomocą i radą. Niech Twoje Zipy się dobrze noszą i dodają stylu każdej Twojej stylizacji.
 

ZipFashion
Joanna Wejda